O NÁS

Kdo je ZAXI?
Všechny věci vyrábíme v naší malé dílně.  Jedná se pouze o ruční poctivou výrobu - tradiční řemeslo.  


Co vyrábíme?
Věnujeme se výrobě kožených doplňků. Vyrábíme opasky, náramky, přívěsky na krk, klíčenky, bižuterii, peněženky, tašky a další doplňky z kůže. 


Co používáme za materiál?
Hovězí třísločiněnou kůži z české koželužny, která zpracovává kůži z tuzemských zdrojů. Třísločiněná kůže je činěná rostlinnými tříslovinami. Na opasky a náramky využíváme část kůže zvané krupon, jedná se o nejvhodnější a nejpevnější kůži na opasky. Všechny výrobky jsou vyrobeny z jednoho kusu kůže, nejsou lepené z jednotlivých kousků nebo lisované. 


Vlastnosti hovězí kůže
Vyrábíme z kůže nejvyšší jakosti. Kůže je přírodní materiál. Mějte prosím na paměti, že se jedná o přírodní kůži, mohou se objevit drobné vzhledové nepravidelnosti povrchu, jako jsou například jizvičky nebo drobné rýhy, které ale nejdou ovlivnit a nemají na kvalitu vliv. Na tyto vzhledové nepravidelnosti, drobné rýhy atd. se nevztahují pravidla reklamace. 


Jak měřit délku opasku?
U každého opasku je uvedena v centimetrech délka, šířka a tloušťka kůže. Délku opasku na přání zkracujeme. Opasek je ideální délky, když je spona zapnuta na prostřední dírku. Rádi vyrobíme opasek delší, než je uvedena míra u produktu. Požadavky, prosím, pište do zprávy při objednávce. Stačí napsat obvod místa, kde budete opasek nosit. 


Jak je to s délkou náramků?
Délka náramků v nabídce je pouze orientační. Pokud si nějaký objednáte, vyrábíme ho vždy na míru. Při objednávce napište, prosím, obvod zápěstí. 


Mám vlastní přání, jak má výrobek vypadat. 
Rádi Vám vyhovíme. Vyrobíme zboží podle přání a požadavku zákazníka. Můžete kombinovat jakoukoliv sponu, barvu, dírkování opasku. Je možné vyrobit jakýkoliv náramek na přání. Napište nám ohledně svých požadavků. 
Chci jinou délku opasku, než je uvedeno.
Délku opasku upravujeme na přání zákazníka. Každý opasek se dá zkrátit (zkracuje se za sponou, která je připevněna šroubkem, zkrácení nejde poznat). Většinu opasků vyrábíme po objednání nově, takže je možné udělat opasek i delší. Maximální délka je 140 cm. 


Jak se starat o kožené výrobky?
Při zapínání opasku doporučujeme držet jednou rukou sponu a druhou rukou konec opasku provlékat sponou. Nedoporučujeme zapínat tak, kdy se jen jednou rukou utahuje konec opasku a dře se přes sponu. Při takovém zapínání se může opasek nebo okraje odřít a poškrábat. 
Kožené výrobky nevystavujte vysokým teplotám - například topení, oheň. 
Nenamáčejte výrobky ve vodě. 
Pokud se materiál poškodí kvůli nesprávnému zacházení, nevztahují se na něj pravidla reklamace. 

V této kategorii nejsou žádné výrobky.